<اطلاعاتی مفید و جامع در مورد مبارزات آزاد ufc >

 
اخبار وبسایت
website news
پیام مدیر
admin message
اخرین فیلم ها
Latest videos
آخرین مطالب
Last Posts
برچسب های مطالب
Post Tags
آمار وبلاگ
StatTat
دوستان
Friends
نظرسنجی
Poll
وقتی که همه خوابند
وبلاگ شخصی علیرضا مدیریت سایت تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
خبرنامه پیامکی
پرسش و پاسخ
نظرات
اطلاعاتی مفید و جامع در مورد مبارزات آزاد ufc

<اطلاعاتی مفید و جامع در مورد مبارزات آزاد ufc >

تاریخ ارسال : چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 10:42 ب.ظ  ,  نویسنده : در خبرنامه عضو شوید!

اطلاعاتی مفید و جامع در مورد مبارزات آزاد ufc

UFC :این سه حرف،مخفف عبارت: ultimate fighting championship است به معنای مسابقات قهرمانی نهایت مبارزه و سازمان آمریکایی MMA(هنرهای رزمی ترکیبی ) متصدی برگزاری آن است و درحال حاضر به عنوان بزرگترین سازمان ترویج MMA در جهان مشغول به فعالیت میباشد.

حدود هشتاد سال پیش، گونهای از سبک برزیلی MMA به نام vale todo(کلمه ای پرتغالی به معنی همه چیزآزاد) شناخته شد و توجه زیادی را به خود جلب کرد سپس سازمان UFC، MMA را به جهان معرفی کرد که هدف از برگزاری و ارائه چنین مسابقاتی، یافتن بهترین مهارتهای رزمی درسبکهای مختلف بود که شامل:کاراته، جوجیتسو، بوکس، کشتی کج، سامبو، سومو و دیگر سبکهای آزاد میشد.

ادامه در ادامه مطلب

این مسابقات توسط Art davie و Rorior gracie کلید خورد. Wow اولین تورندمنت UFC بود تا بهترین فایتر جهان فارغ از نوع سیستمی که کارمی کنند، مشخص شود. اولین مسابقات UFC بر پایه سطحی از والهتودو بود که اغلب خشن، وحشیانه و همراه با حداقل قوانین بود. این مسابقات مشخصاً صحنهای بود برای ارائه رقابتهای بدون ممنوعیت در نوع ضربات و شرایط بی قانونی، تا فایترها بفهمند که کدام سیستم رزمی در چنین شرایطی بر دیگران غالب است. آمارها نشان میدهد که طیف وسیع و گستردهای از قهرمانان UFC، متخصصان وقهرمانان جوجیتسو بودهاند که البته از دیدگاه منتقدان و مخالفان کمتر به یک ورزش شبیه بود و به سوی خشونت و وحشیگری سوق پیدا میکرد. فشارهای سیاسی عاقبتUFC را به مسابقات زیرزمینی تبدیل کرد ودست اندرکاران شبکههای تلویزیونی پخش آن را متوقف کرده و نمایش عمومی آن را ممنوع کردند. وقتی فشارهای سیاسی شدیدتر شد، UFC تغییر شکل داد و به آرامی قوانین سختتری را دربر گرفت سپس توسط برخی مجامع ورزشی تائید شد و به عنوان یک ورزش قانونی، فعالیت اقتصادی خود را در پیگرفت.

سیستم NHB (بدون ممنوعیت در نوع ضربه) کنار رفت و مسابقات بر مبنای MMA محدود پایهریزی شد. امروزه UFCاز حصار سیاسی خارج شده و مقبولیت اجتماعی پیدا کرده است و با پخش از طریق شبکههای چون Fox sport و Spike tv و قانونی شدن MMA در کالیفرنیا، UFC دستخوش جریان سریع شهرت در میان عموم مردم آمریکا شده است.

مسابقات UFC و برنامههای جانبی آن در حال حاضر علاوه بر ایالات متحده در بریتانیا، کانادا، ژاپن، مکزیک و برزیل در جریان بوده و قابل مشاهده است. مالکان UFC و مجریان پروژه عظیم این مسابقات دو سرمایهدار بزرگ به نامهای Frank fertitta و Lorenzo zuffa هستند. اما کشف بهترین فایتر دنیا از این طریق، زاییده فکر Art dawie بود. وی مجری تبلیغاتی ساکن در کالیفرنیای جنوبی بود. او وقتی که برای یک پروژه در سال 91، درباره ورزشهای رزمی مشغول تحقیق بود،با رورین گریس ملاقاتی ترتیب داد. پس از بحث و تبادل نظر، گریس در کالیفرنیا، باشگاه جوجیتسو دایر کرد و دیوی یکی از شاگردان وی شد.

در سال 92، دیوی پیشنهاد یک تورنومنت 8 نفره تک حذفی را با عنوان جنگ دنیاها مطرح کرد. این رقابت میتوانست تقابل هنرهای رزمی گوناگون در استایلهای گوناگون، با شیوه NHB باشد.

میلیوس که نویسنده و کارگردان بود، همچون گریس با پروژه موافقت کرده و کارگردانی و اجرای آن را برعهده گرفت. دیوی یک برنامه بازرگانی پیش فرض را طراحی کرد و همکاری 28 سرمایهگذار را برای شروع پروژه و به نمایش درآوردن آن از طریق شبکههای مختلف جلب کرد. در سال 92، بدنبال شریک تجاری گشت و با سه گروه وارد مذاکره شد. در این میان در سال 93، SEG شبکه انحصاری پخش مسابقات تنیس، بین جیمی کونور و مارتینا ناروا تیلووا ،شریک WOW (جنگ دنیاها) شد. SEG یک نام انحصاری برای پخش و نمایش مسابقات WOW برگزید و آنرا The ultimate fighting championship (UFC)نام نهاد. این دو گروه یعنی SEG و WOW اولین رقابتها را در منطقه ورزشی مک نیکولز در دنور کولورادو در 12 نوامبر 93 برگزار کردند.

بازیکنان اولین دوره از این قرار بودند:

قهرمان کیک بوکس

Patrik smith

قهرمان کیک بوکس

Kevin roiser

قهرمان کاراته

Gerard gordao

قهرمان کاراته

Zane frazer

قهرمان کیک بوکس

Ken shamrok

قهرمان کشتی سامو

Tila tolli

بوکسور حرفهای

Art jimerson

قهرمان جوجیتسو برزیلی

Roice gracie

این رقابت به یک موفقیت خوب تبدیل شد و حدود 90000 بیننده تلویزیونی داشت. بعد از برگزاری این رقابت و مسابقات مشابه، یک سوال مطرح شد که آیا یک کشتیگیر میتواند یک بوکسور را مغلوب کند؟

این در حالی بود که رزمیکاران حرفهای فقط در حوزه رشته خود متخصص بودند و نمیدانستند که در شرایط دیگر و در تقابل با حریفان دیگر سبکها چگونه روبرو شوند.

UFC ثابت کرد که قد و وزن همیشه تعیین کننده پیروزی نیست چنانکه رویس گریسى بارها رقبای سنگینتر و بلند قامتتر از خود را به راحتی با استفاده از تکنیکهای کارآمد شکست داد.

به تدریج و با گذشت دورههای مختلف مسابقات، قوانین UFC سختگیرانهتر و حرکات محدودتر شد. برای مثال دیگر حرکاتی همانند کشیدن موی سر، درآوردن چشم، گاز گرفتن، کله زدن و ضربه به بیضه وجود نداشت اما باز هم با وجود رزمیکاران قابل احترام و شایسته، رقابتى خشن و وحشیانه جلوه میکرد. به تدریج در دورههای مختلف UFC قوانین، محدود کننده و اجرایی شدند که میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

معرفی کلاس وزنی درUFC دوازدهم

الزام استفاده از دستکش در UFC چهاردهم

محدودیتهای حرکتی در UFC پانزدهم

محدودیت 5 دقیقهای زمان راندها در UFC بیست و دوم

پس از رقابتهای فراوان بر سر اداره مسابقات UFC توسط سرمایهداران و سازمانهای دولتی آمریکا و در آستانه شکست SEG ، Fertitta و Zuffa به همراه داناوایت (یکی از بوکسورهای معروف دنیا) در ژانویه سال 2001، کنترل و برگزاری مسابقات UFC را دوباره بدست گرفتند و مسابقات UFC را از طریق شبکه PPV به نمایش گذاشتند.

در سال 2002 به دلیل تبلیغات گسترده و حرفهای، پشتیبانیهای کلان مالی، برنامهریزیهای مدون و دقیق، فروش محصولات متنوع مرتبط و استمرار در اجرای دقیق مسابقات، در UFC چهلم تعداد بینندگان تلویزیونی که برای تماشای مسابقات هزینه پرداخت مینمودند، به 150000 نفر درهر مسابقه رسید.

UFC بطور کلی ساختار MMA را تغییر داد و آن را به یک ورزش آزاد اما مقبول تبدیل کرد. اکنون سازمان UFC سالانه 8 دوره رقابت معتبر را در شبکههای انحصاری به نمایش میگذارد که میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

barazil

Globosat:

uk

Bravo:

japan

Wowowo, inc:

سازمان UFC به عنوان یکی از بزرگترین، معتبرترین و منظمترین سازمانهای ورزشی جهان شناخته شده و تلاش میکند تا دورههای جدید رقابتها را با بالاترین ضریب امنیتی و کیفی و بالاترین سطح فنی در جنبههای مختلف آن برگزار کند. امروزه UFC نه تنها یک تورنومنت ورزشی جهانی میباشد بلکه عرصهای برای تجارت سرمایهداران بزرگ در نقاط مختلف دنیا به حساب میآید.


منبع:www.isdmaa.com

<[cb:post_tag_name]>

موضوع :  آموزش مبارزات آزاد(یو اف سی) مقالات |بازدید|:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات