تبلیغات
آموزشگاه تخصصی دفاع شخصی و سلاح

<تاثیر پرورش اندام در ورزش های رزمی>

 
اخبار وبسایت
website news
پیام مدیر
admin message
اخرین فیلم ها
Latest videos
آخرین مطالب
Last Posts
برچسب های مطالب
Post Tags
آمار وبلاگ
StatTat
دوستان
Friends
نظرسنجی
Poll
وقتی که همه خوابند
وبلاگ شخصی علیرضا مدیریت سایت تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
خبرنامه پیامکی
پرسش و پاسخ
نظرات
تاثیر پرورش اندام در ورزش های رزمی

<تاثیر پرورش اندام در ورزش های رزمی>

تاریخ ارسال : جمعه 28 مرداد 1390 - 11:06 ق.ظ  ,  نویسنده : در خبرنامه عضو شوید!

پرورش اندام در ورزش های رزمی

سلام عرض میکنم.خدمت بازدیدکنندگان عزیز.

در این پست با یه مقاله دیگه در خدمت شما هستم.در این مقاله به بررسی تاثیر پرورش اندام در ورزشهای رزمی میپردازم.این مقاله رو با اجازه آقا سعید گل مدیر وبلاگ samoel8.blogfa.com توی سایت گذاشتم تا همه ی ورزش دوستان بتوانند از این مقاله استفاده کنند و توجهی بیش از پیش به آن داشته باشند.

امیدوارم خوشتون بیاد.
برای مشاهده مطلب به ادمه مطلب مراجعه کنید

عضلات چهار سر ران از مهم‌‌ترین گروه عضلانی ران است كه در تمام هنرهای رزمی و مبارزات به كار گرفته می‌شوند. «فردریك مونپر» قهرمان بدنسازی جهان در این باره توضیحاتی می‌دهد..

به قلم: فردریك مونپو
وی گر چه به رشته بدنسازی همچنان وفادار است اما از تمرین جوجیتسو و همچنین بوكس در محلی كه خود تدریس می‌كند نیز دور نمانده است. او چنین می‌گوید: «این كار به من اجازه می‌دهد كه تمریناتم را تغییر دهم و همچنین متوجه چگونگی عملكرد عضلات مختلف در ضربات دست یا پا می‌شوم. بدین ترتیب دریافتم كه عضلات چهار سر در فعالیت پاها نقش اساسی دارند و سرعت و قدرت ضربات پا را تأمین می‌كنند و تمرین بروی این عضلات، سرعت جابجایی و حركت پاها را بهبود می‌بخشد. هنگام تمرین جوجیتسوی برزیلی نیز این عضلات در مراحلی از مبارزه و عدم تعادل بسیار فعال هستند.
* عضلات چهار سر
این عضلات همان گروه عضلانی جلوی ران هستند و از عضلات Crural عضلات پهن داخلی، پهن خارجی و راست جلویی تشكیل شده‌اند. این چهار گروه عضلات جمعاً عمل خم كردن زانوها را به عهده دارند. بهترین تمرین برای عضلات چهار سر اسكوات یا خم كردن زانو است. این تمرین تمام عضلات ران را به كار وا می‌دارد اما بیشترین فعالیتش مربوط به عضلات چهار سر می‌باشد.
اسكوات چنانچه به طور صحیح انجام گیرد علاوه بر بهبود انرژی نهفته عضلانی عضلات چهار سر به تقویت ران و عضلات پشت نیز كمك می‌كند. با این همه برای جلوگیری از هر نوع آسیب‌دیدگی و نحوه صحیح انجام این حركت از نظر حركات عضله و هم از نظر حركات مفصل باید مورد توجه بسیار قرار گیرد. بخصوص اگر این تمرینات با وزنه باشند.
نكته حائز اهمیت این است كه حتماً كفشی مناسب با پاشنه‌ای كوتاه داشته باشید و در صورتی كه كفش پاشنه نداشته باشد آن را با یك تكه چوب جایگزین كنید. همچنین به كمربند وزنه‌برداری جهت حفظ تمام كمر و باسن و امعاء و احشاء و مهره‌های خارجی ستون فقرات مجهز باشید. یكی از عوامل مهم دیگر نیز تعداد تمرینات می‌باشد. در حقیقت اسكوات از نقطه‌نظر سیستم قلبی و عروقی و تنفسی بسیار تمرین سنگینی است. به همین دلیل این تمرین را فقط یك بار در هفته و نه بیشتر از 45 دقیقه در هر جلسه توصیه می‌كنم. در نهایت باید مرحله پایین رفتن (مرحله منفی) را به خوبی كنترل كرد و در مرحله بالا آمدن (مرحله مثبت) حالت انفجاری ایجاد كرد چون بدین ترتیب است كه می‌توانید قدرت ذخیره، سرعت و نیروی خود را در هر رشته رزمی كه باشید ارتقاء دهید.
* توصیه های فردریك مونپو
1-      در طول تمرینات رانها را در حالت انقباض نگهدارید.
2-      در طول تمرینات به مفاصل فشار نیاورید.
3-      سنگینی وزنه هر چه باشد پشت خود را صاف نگهدارید.
4-      همیشه حس عضلانی و تقویت آنها را در ذهن نگهدارید.
5-      به طور منظم آب بنوشید.
6-      تمرینات انعطافی آخر كار و بین كار را فراموش نكنید.
7-      با تمرینات قلبی عروقی كار را تمام كنید. مثلاً با 15 دقیقه دوچرخه‌سواری.
8-      به منظور پایین‌ آوردن ریتم قلب پنج دقیقه ریلكسیشن Relaxation انجام دهید.
9-      بعد از جلسات تمرینی با قند گلوسید دیر جذب و پروتئین خود را تغذیه كنید.
10-    با آگاهی تغذیه خود را كنترل كنید.
* تمرین اول: اسكوات با میله با دستان باز
میله بر روی عضلات ذوزنقه‌ای قرار می‌گیرد و دستها به طوری كه كف دست روبه بیرون باشد میله را می‌گیرد. پاها بیشتر از عرض شانه باز هستند و هنگام خم كردن زانو كمی به سمت بیرون باز می‌شوند. زانوها نیز پیرو حالت پاها در حالت انبساط هستند، در شروع حركت خوب عمل دم را انجام دهیم و از راست بودن پشت (صاف و منقبض) در تمام طول حركات اطمینان حاصل كنید. طبق برنامه تكرارها دوباره حركت را از سر بگیرید. عضلات درگیر حركت عبارتند از: عضلات چهار سر، ران و ساق، نزدیك‌كننده، باسن، شكمی، خاجی یا شوكی.

پرورش اندام 1

پرورش اندام 2

* تمرین دوم: تحت فشار از بالا
پشت را كاملاً به پشتی تكیه دهید و پاها را به اندازه عرض باسن باز كرده و نوك پاها كمی به سمت بیرون و زانوها در محور پاها قرار دارند. هنگام خم كردن عمل دم و هنگام باز كردن عمل بازدم انجام دهید. اخطار: مراقب باشید پاها را زیاد نكشید در غیر این صورت مفصل زانو دچار آسیب‌دیدگی خواهد شد. این عمل را طبق اصول تمرینات تكرار كنید.

پرورش اندام 3

* تمرین سوم: پابازبه سمت جلوبامیله
بایستید میله رابه روی عضلات ذوزنقه ای گذاشته و دستهارادرحالی كه كف دستها بیرون است به میله بگیرید. پاهارابه اندازه عرض باسن بازكنیدوبه یك طرف بچرخید تایك پاجلوی پای دیگر قرار گیرد.پاشنه پای عقب را از زمین بلند كرده و با انجام عمل دم زانوی پای عقب راخم كنید سپس باعمل بازدم دوباره به حالت اول برگردید.پاهاراعوض كنیدوعمل را تكرار كنید(طبق برنامه تكرارها)مراقب باشید هیچگاه برای جلوگیری از آسیب دیدگی پشت را ازحالت صاف بیرون نیاورید.

پرورش اندام 4

تمرین چهارم: تمرین صاف كردن پابادستگاه
برروی دستگاه بنشینید ودرحالی كه كف دستها روبه هم است دستگیره ها رابگیرید پاها را زیر بالشتك قرار دهید باخم كردن پاها عمل دم و بابازكردن پا عمل بازدم انجام دهید.مراقب باشید كه هنگام اجرای حركت باسن حركت نكند. طبق تعداد معین حركت را تكراركنید.
 

پرورش اندام 5

عضلات چهارسروعضلات جلوی ران در
 سرعت و قدرت ضربات پا سهیم هستند.

منبع:http://www.martialarts.ir

<[cb:post_tag_name]>

موضوع :  مقالات |بازدید|: